Komentarze 5
 • ciekawy
  12.01.2018 21:46
  Kim była ta kobieta kardynał?
 • tomak
  13.01.2018 14:51
  Jezuita Żmudziński wypowiada szereg tez, które muszą dziwić w ustach duchownego. Co np. znaczą słowa "Nie zachęcaliśmy do szukania sensu w życiu na ziemi, usypialiśmy wizjami zaświatów, przedstawialiśmy świętych, w tym Maryję, jako istoty pozaziemskie." Czy czegoś takiego nie mógłby napisać komunistyczny aktywista z lat 50-tych XX wieku? Z całą pewnością mógłby. Co to znaczy "usypiać wizjami zaświatów"? Czyżby ten jezuita nie wierzył w zbawienie, potępienie, w niebo, piekło, czyściec? Czyżby krytykował to, że normalny katolik, wierzy w Matkę Bożą, w świętych, żyjących w innym świecie niż nasz, ale duchowo obcujący z nami? Cóż znaczy to powoływanie na Tadeusza Boya-Żeleńskiego, który całe życie walczył z Kościołem katolickim i którego życia nie pozbawili konserwatywni katolicy, lecz ateistyczni zbrodniarze hitlerowscy (Lwów 1941)? Co znaczą słowa "wstecznictwo i lęk przed zmianami" (jakimi?), wiązane z "konserwatywnymi i nacjonalistycznymi świeckimi"? Czy ów jezuita nie pojmuje, że jeśli i oni z Kościoła odejdą, to do kościołów nikt już nie zajrzy? Jeśli zabije wiarę wierzących, niewierzący ich nie zastąpią, kościoły trzeba będzie sprzedać lub wyburzyć. To kogo zatem ta obraźliwa mowa? Kogo ów jezuita reprezentuje?
 • Bart
  13.01.2018 15:28
  Póki Kościół będzie brał kasę z budżetu państwa, póki będą możliwe dotacje z instytucji i firm państwowych Kościół nie będzie WIARYGODNY!
 • Bart
  13.01.2018 15:39
  Boże! Jakie to prawdziwe!
 • Grzech pierworodny
  13.01.2018 16:40
  Czy człowiek, gdy otrzyma wolność i wiedzę czynić będzie dobrze? Likwidacja wspólnoty i bycie w bezustannej wędrówce zaprowadzi człowieka do zbawienia? Historia od Adama do Ukrzyżowania i później jest wskazaniem. Ludzie nie pszeszli selekcji w cnocie i mądrości. Po rozpadzie dotychczasowego będzie czas ciemności zanim znów się Kościół odrodzi. Ile dusz pójdzie na zatracenie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...