W statystykach złodziejstwa sklepowego wypadamy źle. Kradniemy nie tylko w sklepach, ale także w pracy. "Złodziejstwo jest nadal w Polsce powszechne, chociaż mało kto myśli o sobie w takich kategoriach - twierdzi dr Paweł Łuków, etyk z Uniwersytetu Warszawskiego."
Tekst naszpikowany jest przykładami mającymi dowieść, że homoseksualizm wśród zwierząt jest tak powszechny jak atomy we wszechświecie. A uzasadnienia, jakie naukowcy wypracowali na uzasadnienie swych tez, są co najmniej… ludzkie: „Czasami samce wchodzą w homoseksualne związki, by ustrzec się przed konsekwencjami zdrady ze strony partnerki. Tak postępują płazy ambystomy plamiste zamieszkujące Amerykę Północną. Niektóre samce zmuszają partnerów tej samej płci do kopulacji, podczas której składają swoje nasienie w ich spermatoforach - specjalnych pakietach, jakie samiec zostawia w wodzie dla samicy. Dzięki temu w przypadku zdrady samicy z tym osobnikiem mają dużą szansę zostać biologicznymi ojcami.
Życie seksualne zwierząt kryje jeszcze wiele zagadek. Ale już wiadomo, że w ich świecie wszystkie chwyty są dozwolone. Pewien samiec gęsi zbożowej - mieszkaniec warszawskiego zoo - nie mogąc znaleźć samicy swego gatunku, próbował podrywać samca gęgawy albo bernikli białolicej. Wolał to niż samotność”.
W tym samym nurcie znalazł się tygodni Wprost, który dowodzi, że „Panie zmieniają orientację seksualną "równie łatwo jak pracę". Pani Aleksandra Postoła wprost z Nowego Jorku pisze: „Do niedawna związki znanych pań z innymi kobietami były traktowane jako ekstrawagancje znudzonych gwiazd. Coraz więcej badań w dziedzinie kobiecej seksualności sugeruje jednak, że jest to normalne zjawisko, które dotyczy znaczącej liczby kobiet. - Zrozumieliśmy, że określając kobiecą seksualność, musimy używać słowa 'płynność'. Przez płynność rozumiem to, że kobiety mogą odczuwać pociąg seksualny do osoby tej samej płci - mówi Wprost prof. Lisa Diamond, psycholog na University of Utah, autorka książki 'Sexual Fluidity: Understanding Women's Love and Desire'. Kobiety są bardziej elastyczne niż mężczyźni, potrafią się dostosować do zaistniałej sytuacji. Mimo że rodzą się z określoną orientacją seksualną, to w zależności od okoliczności mogą zupełnie naturalnie rozwinąć uczucie i pożądanie albo do kobiety, albo do mężczyzny”.
Cały długachny tekst mnożący przykłady pań w związkach z paniami też ma wymiar dwuznaczny. Co prawda dowodzi gotowości kobiet do związków jednopłciowy, ale z drugiej bardzo podważa lansowaną przez środowiska homoseksualne tezę, że orientacja seksualna to sprawa wrodzona.
W Przekroju (nr 34 z 21 sierpnia 2008) interesujący wywiad z Michałem Brańskim, twórcą znienawidzonego przez gwiazdy i gwiazdki show biznesu serwisu Pudelek.pl. Piotr Najsztub w imieniu Przekroju zarzuca Pudelkowi „moralizatorski ton”, więc docieka:
"- A jest pan katolikiem?
- Nie.
- Czyli nie musi pan się spowiadać z Pudelka.
- Wychowywałem się w domu katolickim, mam zakodowane głębokie przekonanie, że jest to taki depozyt wartości, który trzeba w jakimś zakresie respektować, ale nie jestem praktykujący, nie mam żadnych refleksji na temat wiary".
Brański ma natomiast szereg refleksji na temat świata mediów. Naprawdę wartych zastanowienia, niezależnie od tego, co się myśli o Pudelku, jego twórcach i czytelnikach (liczonych w milionach co miesiąc). Na przykład takie: „W pewnym momencie zrozumiałem, że 95 procent konsumpcji mediów to jest konsumpcja rozrywki. I nie może być tak, że ten właściwie główny nurt mediów – tych nieambitnych mediów – nie jest w ogóle komentowany”. Brański ma tez ciekawe spostrzeżenia na temat Internetu: „Wychowywałem się w chwili, gdy wszyscy uważali, że Internet pozwoli doprowadzić do ukulturalnienia ludzi, że ta demokratyczność Internetu w pewnym sensie pozwoli się zbliżyć stronom każdego sporu. Ale stało się inaczej. Internet polaryzuje, wyostrza konflikty, ludzkie poglądy i to jest oczywiście groźne. Pomaga też odszukać się ludziom o skrajnych poglądach, nawzajem napędzać”.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
O św. Stanisławie Kostce rozmawiają jezuiccy nowicjusze z Gdyni: Marcin, Szymon, Jakub i Mateusz
O kryzysie Kościoła mówi się dziś bardzo wiele, choć nie jest to w jego historii sytuacja nowa.