Zbyt droga samodzielność

Brak komentarzy: 0

Z ks. Marcinem Brzezińskim, dyrektorem Radia Józef, rozmawia Alicja Wysocka.

publikacja 27.05.2008 22:03

Dla Józefa na pewno ważniejsze są godziny popołudniowe, z racji skoncentrowania w tym czasie audycji o charakterze formacyjnym. Taki charakter programu chcemy zachować, bo tego oczekują nasi słuchacze. Oczywiście niezwykle dla nas ważna jest modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15. Idziemy, 25 maja 2008



Od lipca warszawskie Radio Józef będzie nadawać okrojony program. Od poniedziałku do piątku, kilka minut przed 6 rano do 14.56 na jego falach emitowany będzie program Radia Plus. Jakie są przyczyny fuzji Radia Józef z Radiem Plus, o której zdecydował właściciel stacji – arcybiskup warszawski?

Nowa ramówka wynika ze specyfiki programów dwu rozgłośni. Dla „Józefa” na pewno ważniejsze są godziny popołudniowe, z racji skoncentrowania w tym czasie audycji o charakterze formacyjnym. Taki charakter programu chcemy zachować, bo tego oczekują nasi słuchacze. Oczywiście niezwykle dla nas ważna jest modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15. Ponieważ diecezja nie jest w stanie wspierać Radia Józef, współpraca z siecią Radia PLUS jest korzystna ze względów finansowych, wzmocni również proces jednoczenia radiofonii katolickiej w Polsce. Mam nadzieję, że pojawienie się Radia Józef w sieci PLUS-a zaowocuje także ewolucją programową sieci. Możemy przecież wnieść wiele wartościowych propozycji.

Ile kosztuje utrzymanie Radia Józef? O ile – po fuzji – te koszty będą niższe?

O pieniądzach trudno mówić, ale dla każdego jest jasne, że prowadzenie stacji w Warszawie z ambitnym programem, w którego realizację zaangażowanych jest wiele osób, kosztuje naprawdę dużo. Nawet dotychczasowa, naprawdę hojna, pomoc słuchaczy nie pozwalała pokrywać wszystkich kosztów. Gdyby zabrakło środków z archidiecezji, nasze istnienie byłoby zagrożone. Współpraca z Plusem ma nam pozwolić spokojnie działać i nie obciążać już tak bardzo archidiecezji.

Jakie programy znikną z anteny Radia Józef?

Staramy się zachować przede wszystkim audycje, które decydowały o wyrazistości ideowej Radia Józef, czyli propozycje dla słuchaczy chcących wchodzić głębiej w wiarę, zainteresowanych świadectwami spotkań z Panem Bogiem, ale też korzystających z wartościowych propozycji kulturalnych. Przed południem pojawi się program sieci Plusa. W soboty i niedziele będziemy natomiast nadawać nasz program przez całą dobę.

Co z zespołem Radia? Dziennikarze boją się, że stracą pracę.

Nowa sytuacja zawsze oprócz nadziei budzi też obawy. Zmniejszenie czasu nadawania przez Radio Józef rodzi uzasadnione pytanie o liczbę zatrudnienia. Zmiany będą, ale większość zespołu pozostanie. Słuchacze nadal więc będą słuchali audycji prowadzonych przez znane i lubiane osoby.

Czy jeszcze jakieś zmiany czekają w tym roku słuchaczy Radia Józef?

Myślę, że na razie zmian wystarczy. Chciałbym przy okazji gorąco podziękować wszystkim naszym Słuchaczom za życzliwość, za okazywaną – zwłaszcza ostatnio – troskę o los „Józefa”. Bardzo dziękuję za zebrane świadectwa i słowa świadczące o tym, ile nasze radio zdziałało w ostatnich latach. Dla mnie osobiście i dla Zespołu jest to najpiękniejsze podziękowanie za lata, w których z dużym wysiłkiem nadawaliśmy kształt Radiu Józef. Proszę też o to, by nową sytuację przyjąć z dobrą wolą i spróbować znaleźć w zmienionej ofercie coś dla siebie. W ten sposób też można nadal wspierać nas, którzy ten nowy, wspólny projekt będziemy realizować. Zespół Radia Józef stoi przecież przed niełatwym wyzwaniem.


Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..