Chyba każdy, kto przeżył w związku pierwszą kłótnię, wie, jak często słowa zamiast budować porozumienie, zaogniają konflikt.
Miłość jest najpełniejszą realizacją wszystkich możliwości, które tkwią w człowieku. Jednak najlepiej rozwija istnienie osoby miłość prawdziwa.
Dzisiaj – w numerze poświęconym Dekalogowi – dwa zagadnienia ściśle związane z rozważaniem Przykazań Bożych.
Rozmowa za pomocą klawiatury zwiększa poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Odkąd poprzez internet mamy wiele możliwości komunikowania się: Gadu-Gadu, Nasza Klasa, Facebook, czy SMS, zaniedbujemy relacje rzeczywiste: osobiste i bezpośrednie kontakty oraz fizyczną bliskość z tymi, których kochamy i którzy nas kochają.
Już w szkole zastanawiamy się, gdzie jest nasze miejsce jako osób wierzących. Pojawia się coraz więcej kwestii, w których trzeba zaznaczyć odmienność poglądów. I coraz więcej osób, które traktują nasz sprzeciw jak szkodliwe dziwactwo. Marzymy o jakimś innym, spokojniejszym świecie, o przeprowadzce, o wyjeździe za granicę... Najlepiej na bezludną wyspę!
Pan Bóg ma dobre pomysły. Pomysł numer 1: są kobiety i są mężczyźni. Pomysł numer 2: każdy z nas jest niepowtarzalny, ma inny charakter, inne pasje i talenty. Naprawdę nie po to, abyśmy mieli stać się armią klonów w różu i klonów w moro. Ale też nie po to, żebyśmy poprawiali jego dzieła i uczyli tego nasze dzieci
Od Władywostoku do Fatimy. 65 tys. km, 24 kraje, kilka milionów ludzi – z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia.
Żyjemy w rzeczywistości nastawionej na konsumpcję. Najważniejsze są słupki sprzedażowe, wyniki, zysk. Świat reklam i marketing bombardują nas informacjami na temat produktów, które w opinii producentów są nam niezbędne. Jaką odpowiedź da człowiek XXI wieku na pytanie postawione w tytule?
Na co warto wydawać pieniądze? Na czym oszczędzać nie wolno? Jak najlepiej przechowywać oszczędności? Jak sprawić, aby pieniądze nie „topniały”? Kiedy chodzić do sklepu?
Ze Słownika Języka Polskiego: zespół wyobrażeń, pragnień, odczuć tkwiących w podświadomości człowieka, nieakceptowanych przez niego, przejawiających się w różnego rodzaju obawach, zahamowaniach. Czy masz kompleksy?