Komentarze 9
 • Czloax
  12.01.2019 00:50
  Ja więc jestem raczej fundamentalistą. Mgliste 'wyjaśnienia' przyprawiają mnie o mdłości i mam wrażenie, że tacy komentatorzy wierzą połowicznie na zasadzie "no tak, na pewno ale...". Oczywiście nie twierdzę, że mam rację w 100% a jedynie mówię o odruchowym wrażeniu.
 • dc
  15.01.2019 22:17
  tyle domysłów,hipotez,rozważań a odpowiedz krotka i zwięzła - CO2,
 • Duch
  23.05.2019 09:56
  Zalecam zinterpretować to raczej z Wedami aby zrozumieć Sumerów i inne Ludy przed potopowe, Biblia jest słabym nośnikiem o obiektywnym wglądzie w historię. Choć znaczna część treści jest kopią starszych źródeł które nie są ukierunkowane w zamknięcie w klatce
  • Bz
   23.05.2019 11:27
   Przesada z tą "kopią starszych źródeł". Odwoływanie się do powszechnie znanych mitów, ale przedstawienie ich w duchu monoteizmu to nie kopiowanie, a reintrpretacja, próba wprowadzenia odmiennego niż dotychczas sposobu myślenia o Bogu, świecie. Kopiowaniem trudno to nazwać.


 • Duch
  23.05.2019 12:39
  Rozchodzi się o dzieje przed potopowe i cywilizacje, oraz wyjaśnienie długowieczności Noego oraz jego synów jak i władców przed 13 tysiącami lat, Bóg Bogiem różne imiona oraz interpretację jak i wizję jego.
 • Duch
  23.05.2019 12:50
  I nie odnoszę się do mitów, czy jeden Bóg słońce czy wiele jego odmian że zmodernizowanymi doktrynami oraz nazwami, antyku religie odnoszą się do wszechświata a oraz planet jak i gwiazd, wszystkie daty chrześcijańskie, czy też judaistyczne pokrywają się z tymi które były ważne przed nimi, odniesienie do antycznej religii słońca, Mitry, czy też Horusa , Dionizosa,Kriszny,Jezusa wszystkie to postacie przejęły życiorysy które są odniesieniem do słońca , wędrówki jego po niebie oraz różnych cykli, zaratriuszianizm popotopowy jest widoczny w każdej interpretacji starych przekazow, od Perskich które odbijają się na żydowskich, które te z kolei odbijają się na chrześcijańskie, młode religie ewoluowały i zmieniły się w systemy polityczne pod parasolem dobra wspólnego.
 • Bulivenom
  23.08.2019 15:31
  Tą siódmą warstwą atmosfery mogła być heliosfera pierwotnego słońca Ziemi, dziś już wygasłego brązowego karła, zwanego Saturnem.
 • Mon
  13.09.2019 13:16
  Jeżeli zakładamy że Bóg stworzył człowieka to domyślamy się, że Bóg wie co to jest kod genetyczny. Jeżeli tak to producent człowieka doskonale wiedział ile jego twór będzie żył. Jeżeli tak to zmiana tego kodu jest przyczyną krótszego życia człowieka. To jedyne wytłumaczenie. Natomiast co do powłoki wodnej nad Ziemią też jest proste wyjaśnie. Powróciła ona na miejsce z powodu parowania wody. Świadectwo tego to to, że w dzień nie widzimy odległych gwiazd bo promienie słońca krążącego nad płaską Ziemią odbiją się robiąc wrażenie niebieskiego nieba. W innym przypadku blask słońca pozwalał by mam oglądać w dzień odległe planety a tak nie jest. Dopiero w nocy widzimy coś przez filtr wodny krystalicznie czystej wody będącej firmamentem.
 • Mon
  13.09.2019 13:33
  Jest zastanawiający fragment bibli gdzie Lemek pyta żony po narodzeniu Noego
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...