Od redakcji

Biblioteka Kaznodziejska (styczeń-luty) 2012 Biblioteka Kaznodziejska (styczeń-luty) 2012

Warto wracać do korzeni, do fundamentów, na których wznosi się nasza wiara, a jednym z nich jest właśnie Kościół. Jaki on jest? Czy jest domem – dla mnie, dla innych, dla wszystkich – dla tych, którym głoszę słowo Boże? Jaki obraz Kościoła pokazuję swoim życiem i swoim nauczaniem? Czy jest to Kościół Jezusa Chrystusa?

 

„Kościół naszym domem” to hasło, które towarzyszy nam od pierwszej niedzieli adwentu i będzie inspirować naszą pracę duszpasterską przez kolejne miesiące 2012 roku. Gdy o nim myślę, przypominają mi się słowa naszego wyznania wiary: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…”. Warto wracać do korzeni, do fundamentów, na których wznosi się nasza wiara, a jednym z nich jest właśnie Kościół. Jaki on jest? Czy jest domem – dla mnie, dla innych, dla wszystkich – dla tych, którym głoszę słowo Boże? Jaki obraz Kościoła pokazuję swoim życiem i swoim nauczaniem? Czy jest to Kościół Jezusa Chrystusa? Czy jest to Kościół solidnych, ewangelicznych fundamentów – Kościół otwarty, siostrzany i braterski, solidarny, oparty na przykazaniu miłości Boga i bliźniego? A może to ja chciałbym decydować kto w tym Kościele się jeszcze mieści, a kto już nie…? Będziemy mieli w najbliższym czasie wiele okazji, aby dać odpowiedź na te pytania. Staniemy też przed ważnym i bardzo konkretnym zadaniem budowania Chrystusowego Kościoła. Cieszę się i myślę, że wszyscy możemy się cieszyć nowym programem duszpasterskim, który przypomina nam o sprawach ważnych i skłania do odnowy, do zmobilizowania wspólnych wysiłków na tej jednej zasadniczej i ważnej sprawie, wokół której toczy się życie naszych wspólnot parafialnych. Wszyscy za ten Kościół jesteśmy odpowiedzialni i wszyscy możemy go budować wspólnym wysiłkiem: biskupi, księża, zakonnice i zakonnicy, wszystkie osoby konsekrowane i świeccy. Było mi bardzo smutno, gdy kilka tygodni temu zadzwonił do redakcji jeden z księży korzystających z „Biblioteki Kaznodziejskiej” i wyraził swój sprzeciw wobec publikacji tekstów, których autorami są osoby świeckie i siostry zakonne… Pozostawiam te słowa bez komentarza… Mam nadzieję, że tegoroczny program duszpasterski pomoże zrozumieć – również tak myślącym – czym jest Kościół i jaką rolę mamy w nim wszyscy do spełnienia. Myślę, że jako „Biblioteka Kaznodziejska” – nazwana przed laty przez jej redaktora, ks. dr Zdzisława G. Grzegorskiego „nowoczesnym forum współpracy duchownych i świeckich” – możemy być dumni z obecności świeckich autorów i osób konsekrowanych, w tym również sióstr zakonnych w gronie naszych autorów. Wszyscy razem staramy się dbać o Kościół, który jest naszym domem!

Niech 2012 rok będzie dla wszystkich – Autorów, Współpracowników i Prenumeratorów – pięknym czasem, w którym Kościół Jezusa Chrystusa – również za sprawą naszej pracy i naszych wysiłków – stanie się jeszcze bardziej naszym domem!

 

 

Redakcja „Biblioteki Kaznodziejskiej” wraz z Drukarnią i Księgarnią Świętego Wojciecha, wydawcą pisma chce podziękować wszystkim, którzy jako nasi stali Czytelnicy odnowili już prenumeratę na kolejny rok. Dziękujemy za wierność i za zaufanie! Dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie dołączyli do grona naszych prenumeratorów po raz pierwszy. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, a chcą nadal prenumerować nasze czasopismo,
zachęcamy do zrobienia tego jak najszybciej. Pomocny może okazać się w tym celu druk wpłaty, zamieszczony na końcu tego zeszytu. Poniżej przypominamy koszt prenumeraty i chcemy podkreślić, że mimo kryzysu i podwyżek cen papieru i usług drukarskich, cena naszego pisma w roku 2012 nie zmienia się.

 

Przypominamy o odnowieniu prenumeraty!

 

1 egzemplarz – 29,90 zł (tylko wersja drukowana)

1 egzemplarz w PRENUMERACIE – TYLKO 20 zł

(wersja drukowana i elektroniczna)

 

Prenumerata krajowa roczna 120 zł

 

Prenumerata zagraniczna roczna zwykła 162 zł

Prenumerata zagraniczna roczna priorytetowa:

                                 Europa, Izrael                 180 zł

                                 Ameryka PN., Afryka      204 zł

                                 Ameryka Pd., Śr., Azja    216 zł

                                 Australia i Oceania          258 zł

 

Numer konta PKO BP – I/O Poznań

37 1020 4027 0000 1502 0031 6224


 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Pobieranie... Pobieranie...