Białe sanktuarium fatimskie to główny cel naszej wyprawy i zmagań. Docieramy do Matki Bożej Fatimskiej, Matki Pokoju, 23 lipca 2009 r., po 34 dniach w drodze. Padamy na kolana, wsparci o rowery. Cisza, łagodny wietrzyk. Radość świętowania pod fatimskim niebem.
13 października było ostatnie objawienie, w obecności ok. 70 tys. ludzi. Jaśniejąca Pani oznajmiła wówczas, że jest Matką Bożą Różańcową i prosi o zbudowanie kaplicy ku Jej czci w miejscu objawień. Wszyscy obecni byli świadkami cudu obiecanego przez Matkę Bożą w objawieniach w lipcu i sierpniu. Słońce, na które można było z łaskawością patrzeć, podobne do ognistej, wirującej tarczy, zaczęło się odrywać od nieboskłonu i spadać ku ziemi.
Orędzie fatimskie ma moc przenikania do naszych serc, jeśli otworzymy się duchowo na jego światło i działanie. Zawiera naukę i przesłanie o zbawieniu oraz o konieczności wynagradzania za grzechy własne i bliźnich. Ta wzniosła nauka jest wdrażana w życie przez rzesze ludzi pragnących osiągnąć ten sam cel – czyli niebo.
Co nam proponuje orędzie fatimskie?
– Poświęcenie się w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pokutę i zadośćuczynienie za grzechy.
– Codzienne odmawianie Różańca.
– Wierne wypełnianie codziennych obowiązków.
Orędzie fatimskie ciągle jest aktualne i przynagla nas do jego praktykowania. Objawienia fatimskie są przesłaniem na nasze czasy, dla każdego człowieka zaangażowanego w walkę z rozszerzającą się wokół nas cywilizacją zła, śmierci i grzechu.
Wszystko dla Maryi
Jakże dalekosiężnie patrzył i proroczo przepowiadał kard. August Hlond: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Maryi”. Teraz jest czas zgłębiania prawdy, wiary, pokory i posłuszeństwa Matce Bożej, by tym samym wypełnić polecenie Zbawiciela, który pragnie, aby Maryja była „bardziej znana i miłowana”. Papież Jan Paweł II trzykrotnie pielgrzymował do Fatimy. 13 maja 1982 r. dziękował Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu na Placu św. Piotra.
Powrócę tu
Wielka Nowenna Fatimska trwa. Każdy rok przynosi nowe treści, prezentuje jakże istotne katechezy. A oto tęsknoty Wielkiej Nowenny Fatimskiej:
„Pewni zwycięstwa” (2009) – konfrontacja z cywilizacją śmierci.
„Bezpieczni na krawędzi czasu” (2010) – zawsze przy Maryi.
„Więcej niż doczesność” (2011) – jest niebo, jest piekło, jest czyściec.
„Nie żyjemy dla siebie” (2012) – wynagradzanie za grzechy świata.
„Eucharystyczny klucz” (2013) – cud nad cudami, który zmienia wszystko.
„Zapraszani do nieba” (2014) – jednak Różaniec, szkaplerz, sznur pokutny.
„Potęga rodziny” (2015) – domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła.
„Bóg jest miłosierny” (2016) –ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością.
„Droga przez serce” (2017) – przymierze Serc Jezusa, Maryi, naszych.
Fatima pozostała w moim sercu z wyrazistym błękitem i śnieżną bielą, Maryjnym dostojeństwem, gdyż do Jej wybrańców należy zwycięstwo dobra i pokory nad ciemnością i grzechem codzienności.
Fatima to drzewo życia – życia, które wypływa z Niepokalanego Serca Maryi, bo tylko Ona jest zdolna uratować i zmienić świat.
Wielka nowenna fatimska 2009 - 2017
Materiały potrzebne do odprawienia Wielkiej Nowenny Fatimskiej można zamawiać, pisząc pod adresem: Sekretariat Fatimski, ul. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane,
tel. (18) 206-64-20 lub drogą internetową: www. sekretariatfatimski.pl .
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
O św. Stanisławie Kostce rozmawiają jezuiccy nowicjusze z Gdyni: Marcin, Szymon, Jakub i Mateusz
O kryzysie Kościoła mówi się dziś bardzo wiele, choć nie jest to w jego historii sytuacja nowa.