Komentarze 2
 • recormon
  30.09.2015 20:20
  Doprowadzenie do spotkania z Jezusem jako żywą osobą jest celem ewangelizacji i katechumenatu, zwłaszcza rodzinnego, a nie katechezy. Marginalizacja tych etapów życia wiarą owocuje gremialnym "uroczystym pożegnaniem z Kościołem" podczas bierzmowania. Gorzkie owoce katechezy bez katechumenatu smakują duszpasterze w kancelariach parafialnych z okazji sakramentów - powszechny analfabetyzm religijny. To zjawisko występowało jeszcze przed 1990 rokiem i nie zmienają go choćby najlepsi katecheci czy programy.
 • recormon
  30.09.2015 20:36
  "Jeśli w Kościele domowym nie uda się
  dokonać wdrożenia dzieci w świat wartości chrześcijańskich, w styl życia ludzi wierzących i nie zostanie im przekazana stosowna wiedza - w świątyniach spotkamy jedynie biernych, znudzonych widzów, którzy nie zdołają zachwycić się łaską żywej wiary i
  nie będą autentycznymi świadkami Chrystusa w świecie." JPII
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...