Obudź w sobie słońce!

Nasza Droga 6/2012 Nasza Droga 6/2012

Nadejście wiosny to idealny moment na zmiany w naszym organizmie. Przebudźmy się z zimowego snu. Błękitne niebo, śpiew ptaków, rozświetlające promienie słońca już wkrótce… Pamiętajmy o tym, że odpowiednio przygotowany organizm będzie efektywniej „cieszył się” budzącą się do życia przyrodą, jak również będzie sprawniej funkcjonował i radził sobie z obowiązkami dnia codziennego.

 

Wiosna to czas pozbycia się nie tylko zimowych rękawiczek, kurtek czy płaszczy, ale także... zbędnych kilogramów. Co więcej, dla większości z nas data 21 marca to czas rozpoczęcia walki o odzyskanie formy oraz smukłej sylwetki. Z myślą o wszystkich, którzy chcą wygrać wiosenną batalię, prezentujemy kilka cennych wskazówek.

Wyznacz sobie cel

Podejmij rozsądne postanowienia. Jeżeli postawisz poprzeczkę zbyt wysoko, szybko możesz się zniechęcić. Dlatego precyzyjnie określ na czym Ci zależy i jaki efekt chcesz uzyskać. Nie schudniesz od razu 10 kilogramów, ale warto postarać się choćby o niewielki ubytek wagi i lepiej się poczuć.

Myśl pozytywnie

Uwierz w swój sukces! Jeżeli nastawisz się na osiągnięcie zamierzonego celu, będzie Ci łatwiej go zrealizować. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu.

Bądź w ruchu

Wybierz sport, którego uprawianie sprawi Ci przyjemność. Bieganie, jazda na rowerze, taniec, siatkówka, koszykówka, fitness – to jedynie kilka sportowych dyscyplin. Na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednią formę aktywności. Bardzo ważny jest tryb życia, jaki prowadzimy. Powinniśmy określoną liczbę godzin w ciągu dnia przeznaczyć na sen, odpoczynek i aktywność fizyczną. Nawet jeśli pogoda nie zachęca, warto wybrać się codziennie na krótki spacer. Badania pokazują, że osoby, które codziennie spędzają przynajmniej trochę czasu na świeżym powietrzu, zdecydowanie rzadziej się przeziębiają.

Odżywiaj się regularnie

Jedz o stałych porach. Regularne odżywianie pomaga utrzymać stałą masę ciała i zapobiega występowaniu zaburzeń trawienia. Zdecydowanie za mało uwagi przykładamy do tego, co jemy. W okresie wiosennym powinniśmy skupić się przede wszystkim na nowalijkach, które bogate są w różne minerały i witaminy. Jedzmy także produkty bogate w selen, cynk i żelazo. Składniki te możemy znaleźć w: orzechach, pestkach słonecznika i dyni, kiełkach pszenicy, pieczywie razowym, rybach i brokułach. Warto zadbać o urozmaicenie diety. Dzięki temu dostarczysz organizmowi więcej witamin i składników mineralnych.

Zadbaj o siebie

Wiosna to pora intensywnej pielęgnacji urody i gruntownej regeneracji organizmu. Jak najlepiej o siebie zadbać, aby zregenerować się po zimie i przygotować do lata?

Pielęgnację zacznij od twarzy, która odsłonięta cały czas szczególnie narażona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Matowa i przesuszona cera potrzebuje teraz przede wszystkim nawilżenia, gdyż nieprzyjazne warunki, z jakimi stykała się skóra, zachwiały jej gospodarkę wodną. Skóra potrzebuje również dotlenienia i odżywienia usprawniającego krążenie, które przywraca jej blask i witalność. Wiosna to także pracowity czas odnowy dla całego ciała, które od jesieni chowane pod ciepłymi ubraniami, nie miało kontaktu ze świeżym powietrzem i słońcem. W trakcie wiosennej odnowy pamiętajmy również o dłoniach, podobnie jak twarz często odkrytych i wystawianych na działanie czynników zewnętrznych. Ich skóra potrzebuje wygładzenia i nawilżenia, a paznokcie kuracji wzmacniającej.

Tak niewiele zaangażowania i czasu wymaga od nas zadbanie o własny organizm. Wszystkie powyższe rady są stosunkowo łatwe do wprowadzenia w życie. Jeśli chcemy w dobrej kondycji powitać lato – naprawdę powinniśmy dbać o siebie. Wiosna sprzyja podejmowaniu zabiegów pielęgnacyjnych dla ciała i ducha.


 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WIOSNA

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Pobieranie... Pobieranie...