Arturo Mari dobrze pamięta 13 maja 1981r.

Niedziela 20/2012

Arturo Mari przybył do Częstochowy na zaproszenie Krzysztofa Witkowskiego, twórcy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 18 kwietnia spotkał się z klerykami, wychowawcami i profesorami w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. – Modlitwa w życiu kapłana jest czymś najważniejszym – mówił Arturo Mari do seminarzystów.

 

Tuż przed majem 2012 r. – miesiącem związanym z objawieniami Matki Bożej w Fatimie i z kolejną rocznicą zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie – Częstochowę po raz kolejny odwiedził Arturo Mari, fotograf bł. Jana Pawła II, świadek wielu wydarzeń tego niezwykłego Wielkiego Pontyfikatu.

Arturo Mari przybył do Częstochowy na zaproszenie Krzysztofa Witkowskiego, twórcy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 18 kwietnia spotkał się z klerykami, wychowawcami i profesorami w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. – Modlitwa w życiu kapłana jest czymś najważniejszym – mówił Arturo Mari do seminarzystów.

Dał świadectwo o głębokiej wierze Jana Pawła II. To był człowiek wielkiej modlitwy. Zawsze, szczególnie przed trudnymi spotkaniami, dużo się modlił – mówił. Znany fotograf papieski podkreślił, że Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale był przede wszystkim kapłanem. – Kochał wszystkich kapłanów, doceniał ich trud, ich oddanie drugiemu człowiekowi – mówił Mari.

Fotograf papieski zaapelował do kleryków, by byli ludźmi modlitwy. – Musicie się dużo modlić, a znajdziecie siłę, by pójść do ludzi. Tak jak mój syn, kapłan, który pracuje w bardzo trudnych warunkach w Ekwadorze. On, pomimo zmęczenia, jest człowiekiem szczęśliwym, bo się modli – zaapelował Arturo Mari.

Z modlitwy Jan Paweł II czerpał odwagę i siły – mówił Arturo Mari. Wspominał również dramatyczne chwile pontyfikatu Jana Pawła II, takie jak zamach na Placu św. Piotra w 1981 r., trudne, także z punktu widzenia politycznego, pielgrzymki, np. do Nikaragui, Sarajewa. – Był człowiekiem odważnym, człowiekiem zawierzenia. Chroniła go Matka Boża. A wszystko objawiło się w dniu 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra – przypomniał Arturo Mari. – Kiedy odwiedziłem go w szpitalu po zamachu, powiedział do mnie: żyjemy, Arturo, a Maryja nas uchroniła – kontynuował wzruszony.

18 kwietnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Arturo Mari, wraz z żoną Coriną, był gościem spotkania pt. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, w którym uczestniczyło prawie 300 osób. Fotograf Jana Pawła II opowiadał m.in. o przemianach, jakie dokonały się w Europie podczas pontyfikatu Jana Pawła II. – Bardzo ważne i ogromnie znaczące dla sytuacji w Europie były spotkania Jana Pawła II z Gorbaczowem. To od tych spotkań zależał również los Europy – wspominał Arturo Mari.

19 kwietnia fotograf bł. Jana Pawła II spotkał się z uczniami i gronem pedagogicznym Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Katolickiego im. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie. – Jan Paweł II bardzo kochał dzieci i młodzież. Zawsze znajdował dla nich czas. Oni byli jego nadzieją – mówił Arturo Mari.

Podczas swojego pobytu w Częstochowie papieski fotograf odwiedził również Jasną Górę.

 


 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Pobieranie...