Ciemność ze Wschodu

Praktyki wywodzące się z europejskiej tradycji ezoterycznej, jak magia czy wróżbiarstwo oraz okultystyczne propozycje współczesne, jak kontrola umysłu, bioenergoterapia czy supernauczanie, są obok praktyk wywodzących się ze Wschodu głównymi źródłami dzisiejszych zagrożeń duchowych. Don BOSCO, 3/2008



Praktyki wywodzące się z europejskiej tradycji ezoterycznej, jak magia czy wróżbiarstwo oraz okultystyczne propozycje współczesne, jak kontrola umysłu, bioenergoterapia czy supernauczanie, są obok praktyk wywodzących się ze Wschodu głównymi źródłami dzisiejszych zagrożeń duchowych. Osoby trafiające do egzorcystów dziwią się, że przyczyną ich kłopotów duchowych są ćwiczenia jogi, wschodnich sztuk walki czy praktyki głębokiej medytacji. Jednak to zdziwienie jest jedynie skutkiem swego rodzaju manipulacji, jakiej poddawani są ludzie Zachodu od ponad stu lat.

Światło ze Wschodu! To hasło przyświeca wielu środowiskom okultystycznym, artystycznym i intelektualnym od lat. Kolejne pokolenia teozofów, duchowych guru, holistycznych uzdrawiaczy, głębokich ekologów głoszą o przewadze wschodniej duchowości. Chrześcijaństwo zepchnięto na margines i powstały w ten sposób duchowy głód człowieka Zachodu proponuje się zaspokajać wschodnimi praktykami. Jednak drogi duchowe Wschodu i Zachodu nie mają wspólnych punktów. Wynikają z zupełnie innych doświadczeń i dążą w zupełnie różnych kierunkach. Człowiek Zachodu intensywne praktykując wschodnie techniki medytacyjne, może sobie tylko zaszkodzić.



Aikido


Japońska sztuka walki propagowana jako pozbawiona agresji, stosująca tylko chwyty obronne. Przy jej promocji nie wspomina się jednak, że korzenie aikido są religijne. Twórca tej sztuki walki Morichei Ueshiba został członkiem grupy religijnej Omoto-kyo, której guru obdarzony był „świętą siłą”. Wkrótce i Ueshiba został obdarzony „darami” paranormalnymi, między innymi telepatią. Swą inicjację opisuje we wspomnieniach w sposób następujący: „posiadł mnie złoty deszcz”. Wszystkie fakty opisywane przez Ueshibę pozwalają na prostą diagnozę: opętanie. Twórca aikido od czasu inicjacji nie przegrał ani jednej walki, mimo że walczył nawet z kilkoma młodymi przeciwnikami jednocześnie. Każdy adept aikido przy każdym treningu oddaje cześć portretowi Ueshiby, który jest umieszczony w miejscu wyróżnionym i dominującym symbolicznie nad salą ćwiczeń.

Filozofia stojąca za aikido zakłada między innymi wszechenergetyczną naturę wszechświata, co wyklucza podział rzeczywistości na Stwórcę i stworzenie. Aikido czerpie też z azjatyckich pierwotnych kultów szamańskich ich praktyki transowe i energetyczne. Ćwiczenia fizyczne w aikido są środkiem do uchwycenia kontaktu z jakąś zewnętrzną wobec człowieka mocą zwaną „ki” oraz, w miarę postępów adepta, do manipulowania nią. Czwarty poziom mistrzowski osiąga się, mając zdolności uzdrawiania oraz posługiwania się telepatią.

Osoby rozpoczynające ćwiczenia aikido zapewniane są, że biorą udział jedynie w sporcie walki. Że jedynym celem są umiejętności fizyczne. Wiedza o duchowym, paranormalnym wymiarze tej sztuki walki podawana jest powoli, w miarę wzrostu zaangażowania i fascynacji aikido. I na tym polega manipulacja. Twierdzi się także, że telepatia, leczenie energiami i prekognicja są skutkiem rozbudowania siły psychicznej człowieka, co jest nieprawdą, ponieważ przekraczają one ludzką naturę. W rzeczywistości jest to wkraczanie w sferę rzeczywistości duchowej. Ćwiczenie aikido często kończy się zniewoleniem duchowym, a nawet opętaniem.


«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • {o}
  11.03.2008 00:32
  Ehhh... Pan Tekieli zaczyna mnie irytować tą swoja fobią w stosunku do wszystkiego, co obce i nieznane. Nie mam siły prostować totalnych bzdur, które tak lekką ręką puścił do druku. Jak zawsze wydaje mu się, że wszystkie rozumy pozjadał. Nawrócenie niewiele u niego zmieniło. Po prostu obrał sobie innych wrogów.
 • am
  11.03.2008 11:01
  a może jest tak, że widzi jednak więcej...
 • M
  21.02.2010 20:28
  Jestem przerażona tym artykułem. Kto wymyśla takie bzdury?? Gdzie w Aikido pojawia się motyw manipulacji?? Tak a może też się łączy z demonami?? a może idąc tym tropem z ET?? I Aikido nie jest sportem lecz sztuką walki.. To że każda sztuka walki ma podłoże religijne wywodzi się tylko z tego iż na danym terytorium współistniała. Zdolność uzdrawiania i telepatii ?? bu cha cha ..a może czarować też tam potrafią. Jeśli potraktujemy że np masaż jest również zdolnością uzdrawiania to NFZ powinien przestać go realizować!!! Bo to przecież ma podłoże przepływu energii itp.. A lekarz kiedyś też był szamanem.. A medycyna to nie zabawa w Boga?? Kto dał nam prawo do decydowania kto przeżyje a kto nie? A szczepionki?? a lekarstwa?? wszystko ma na celu przedłużenie naszego życia.. A czy to nie zabawa w Boga?? Ludzie zniewolenie duchowe czy opętanie?? od czego od Aikido?? A leki nie powodują opętania?? wystarczy spojrzeć w aptekach jakie są kolejki.. Wystarczy zrobić promocje ;/ Co złego jest w trenowaniu danej dyscypliny?? A w Judo nie kłaniają się do portretu J. Kano, w Karate - Oyama (zresztą mistrz - były Yakuza, prowadził grupę przestępczą czy zwykłe zajęcia z Karate??). Widzę że ludzie boją się tego co do Polski przychodzi.. Wszystko co obce to straszne i należy to zniszczyć.. Jeszcze trochę a doszukamy się w takich poczynaniach ksenofobii... A autor tego artykułu niech się najpierw zaznajomi w temacie a dopiero potem pisze takie artykuły.. Bo tu przejawia się brak profesjonalizmu i poznania tematu. Pozdrawiam M.
 • sd
  01.05.2010 12:47
  trenowałem przez kilka lat judo. Po cięzkich treningach , po kilku tygodniach od rozpoczęcia zaczął się ralaks autogenny, a następnie techniki medytacyjne. A miał być tylko sport.
  Znam też mistrza Polski we władaniu "dzidą" trenera taek-wondo. I wcale się zbytnio nie zdziwiłem, gdy zobaczyłem jak niegdysiejszy (!!) katolik , przesuwał w ręku paciorki azjatyckiego "różańca"
  Tylko tyle. I aż tyle

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...