wyKorzystaj Swoją Młodość

Tryby - październik (7/2011)

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, czasem rozszyfrowywane również jako Katolickie Siły Militarne. Chociaż jego członkowie nie używają bagnetów czy RKM-ów, to jednak ciągle podejmują walkę o obecność Boga w sercu każdego człowieka i we wszystkich dziedzinach jego życia

 

Poznajcie dziś wydawcę „Trybów”

„Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie” – gotowość do wypełniania tego zadania swoim życiem pokazują członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. KSM-owicze stawiają na wszechstronną formację: zarówno duchową jak i intelektualną, społeczną, kulturalną, fizyczną. Cotygodniowe spotkania formacyjne, Msze św., adoracje, rekolekcje, wycieczki czy obozy są okazjami do pogłębiania swojej relacji z Bogiem i ludźmi, ubogacania się swoją wiarą oraz przygotowaniem do podejmowania działań apostolskich, zwłaszcza w środowisku akademickim. KSM-owicze starają się najpierw realnie WIDZIEĆ współczesny świat i jego problemy, następnie rzetelnie i obiektywnie OCENIĆ to, co widzą. Kolejnym krokiem jest DZIAŁANIE, czyli realizowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw potrzebom młodych, stawiającym czoło problemom.

Co KSM ma wspólnego z uczelniami?

Studia to czas kształcenia umysłu, zdobywania umiejętności i kwalifikacji do pracy. Jest to czas wybierania i realizowania życiowego powołania, planowania swojego życia oraz ścieżki kariery. Nie można zapominać o konieczności pogłębiania swojej więzi z Bogiem, formacji religijnej, a więc opracowywania planu swojego życia w porozumieniu i współpracy z Bożą łaską.

Jest to czas, kiedy powinniśmy stawać się coraz bardziej świadomymi, odważnymi obywatelami Polski – angażować się w życie polityczne i społeczne, nie zamykając oczu na problemy, lecz próbując szukać konstruktywnych rozwiązań, brać w swoje ręce odpowiedzialność za losy Ojczyzny i społeczeństwa.

Mamy stawać się odważnymi katolikami, którzy będą mądrze zabierać głos w dyskusjach społecznych, bronić Kościoła oraz prezentować chrześcijańskie wartości, przekonania i zasady katolickiej nauki społecznej.

Na kołach akademickich KSM spoczywa ogromne zadanie kształtowania studentów, formowania środowiska uczelni, tworzenia przestrzeni do rozwoju oraz promowania katolickich wartości.

W Krakowie działają obecnie trzy koła akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: Krakowskie Koło Akademickie KSM (skupiające studentów wszystkich uczelni Krakowa), Koło Akademickie KSM przy AGH (patrz dodatek AGH), Koło Akademickie KSM przy Politechnice Krakowskiej. Planowane jest utworzenie kół akademickich przy kolejnych uczelniach.

Co KSM oferuje studentom?

- cotygodniowe spotkania formacyjne, wspólne Msze św., adoracje, rekolekcje na dobry początek;

- wyjścia do kina, teatru, wieczorki filmowe;

- wycieczki, górskie wyprawy, obozy studenckie;

- happeningi: spotkania w ramach „Inżynierii Zbawienia”, „Miasteczka Pod Lupą”, debaty, przeglądy filmowe, wystawy;

- współpracę z firmami, np. z IBM-em;

- szkolenia, np. z NPR-u;

- wydawanie „Trybów”, które właśnie czytasz.

To tylko wybrane przykłady działań. Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz być na bieżąco?

 

Napisz:

Krakowskie Koło Akademickie: kraka_ksm@wp.pl

Koło Akademickie przy AGH: k.ksm.agh@gmail.com

Koło Akademickie KSM przy PK: izamurzyn@gmail.com

Sprawdź:

www.krakow.ksm.org.pl

www.kraka.ksm.org.pl

Przyjdź! Jeżeli chcesz dobrze wyKorzystać Swoją Młodość, zapraszamy do wspólnego działania!

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KSM

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Pobieranie...